• Z FUN4TWO.PL możesz korzystać ZA DARMO! Aktywność użytkowników nagradzamy PUNKTAMI które można później wymienić na DARMOWE CZŁONKOSTWO.

  • Zapraszamy na zakupy do naszego SKLEPU. Największy wybór bielizny erotycznej znanych marek dla Pań i Panów m.in. Hustler, Leg Avenue, Axami ...

Swingers FAQ - Kim są swingersi ?

 

Kim tak naprawdę są swingersi?

 

Swingersi to osoby angażujące się w niemonogamiczne formy aktywności seksualnej. Osoby te często urozmaicają swoje życie seksualne angażując się w różnego rodzaju zabawy erotyczne w mniejszym lub większym gronie. Aktywność ta nie zawsze związana jest z wymianą partnerów. Każdy kogo znasz może być potencjalnie swingersem. Swingersi wywodzą się z różnych ras, religii i grup społecznych. Są to pary i osoby, które patrzą na swoje życie seksualne z zupełnie innej perspektywy. Swingersi traktują seks przede wszystkim jako dobrą zabawę.

Generalnie rozróżniamy kilka typów swingersów:

Swingujące pary
To małżeństwa, lub pary mieszkające razem bądź też pary tylko do spotkań, które nie posiadają między sobą zaangażowania uczuciowego. Najnowsze statystyki mówią że około 20% amerykańskiej  populacji pozostającej w małżeństwie jest aktywnymi swingersami. Większość swingujących par to ludzie od około 20 lat aż do późnej 30-tki. Badania pokazują że swingujące pary mogą  liczyć na zwiększenie swojego zadowolenia ze związku poprzez lepsze zrozumienie siebie i swojego partnera, oraz wzmocnienie intymnej więzi pomiędzy partnerami Pary nie decydują się na wejście w świat swingu przez to że w ich związku się nie układa. Jest dokładnie odwrotnie. Wszystkie te pary są w związkach zbudowanych na trwałych i solidnych fundamentach wzajemnego zaufania i zrozumienia. Muszą one dokładnie znać potrzeby, chęci i antypatie swojego partnera. Właśnie dlatego swingowanie pozwala im na odkrywanie razem ich wspólnych fantazji seksualnych.

Swingujące kobiety
Rola kobiet w społeczności swingersów bardzo się zmieniła w przeciągu ostatniej dekady. Spowodowane to zostało ogromnymi zmianami w kobiecej seksualności w ostatnich latach. W przeszłości bardzo mało kobiet decydowało się na wejście w świat swingowania, zwykle dlatego iż samotne kobiety bardziej oczekują trwałego i pełnego miłości związku a nie tylko niezobowiązującego seksu. Bez względu na to od około 5 lat obserwujemy stały wzrost liczy aktywnie swingujących kobiet. Seksualna śmiałość ze strony kobiet na imprezach swingers jest nie tylko akceptowana ale też wręcz mile oczekiwana. Większość swingujących kobiet to kobiety pracujące pomiędzy 20-40 rokiem życia które są niezależne finansowo i posiadają stabilną sytuację zawodową. Nie mają one potrzeby zawierania małżeństwa i bycia wspieranym przez mężczyznę. Również pogląd na biseksualizm i sposoby wyrażania swojej seksualności przez ostatnie lata bardzo się zmieniły. Obecnie wiele kobiet nie boi się już powiedzieć o swojej biseksualności i potrafi aktywnie spełniać swoje biseksualne fantazje. Swingers Lifestyle dał wielu kobietom środowisko do łatwego spełniania swoich fantazji i pozwolił im doświadczyć niepowtarzalnych i niezapomnianych przeżyć.

Swingujący mężczyźni

Zazwyczaj mężczyźni prowadzący swingerski styl życia byli poprzednio w związku ze swingującym partnerem. Samotni mężczyźni bardzo często są zainteresowani znalezieniem partnera do swingowania z nimi lub też są to mężczyźni którzy nie są zadowoleni ze swojego obecnego związku. Mężczyźni wcale nie są takimi macho jak się powszechnie sądzi.. Poza wszystkim są po prostu ludźmi. Doświadczają lęku przed samotnością odrzuceniem i smutku jak każdy z nas.  Mężczyzna przekonujący swoją żonę lub partnerkę do spróbowania swingowania może doświadczyć nieoczekiwanej zazdrości i uczucia straty kiedy jego partnerka będzie uprawiać seks z innym mężczyzną. Mężczyźni często mają różne wyobrażenia na temat swingowania ale nie biorą pod uwagę i nie są sobie w stanie wyobrazić swojej partnerki z innymi kobietami lub mężczyznami.

Według najnowszych badań większość wśród swingersów stanowią małżeństwa ze średniej i wyższej klasy społecznej.

Nasi partnerzy