• Z FUN4TWO.PL możesz korzystać ZA DARMO! Aktywność użytkowników nagradzamy PUNKTAMI które można później wymienić na DARMOWE CZŁONKOSTWO.

  • Zapraszamy na zakupy do naszego SKLEPU. Największy wybór bielizny erotycznej znanych marek dla Pań i Panów m.in. Hustler, Leg Avenue, Axami ...

Swingers FAQ - Historia

 

Krótka historia ruchu swingers.

 

Swingowanie zapoczątkowane zostało we wczesnych latach 50-tych w bogatych dzielnicach amerykańskich miast. W tamtym czasie jedyną drogą do poznania innych swingersów było umieszczenie ogłoszenia w gazecie.

Około roku 1960 w Berkeley w Kaliforni powstała pierwsza organizacja zrzeszająca swingersów – „Sexual Freedom League”. Przekształciła się ona z czasem w organizację nazwaną North American Club Association (NASCA). Celem tej organizacji było dostarczenie osobom zainteresowanym  dokładnych informacji o swingowaniu na terenie całych Stanów Zjednoczonych. NASCA jest obecnie jedną z najbardziej znanych organizacji zrzeszających kluby dla swingersów z całego świata.
 
Dzisiaj, swingowanie staje się popularnym stylem życia i zdobywa coraz większą akceptację i popularność na całym świecie. Osoby zainteresowane swingowaniem mogą skorzystać z Internetu, wyspecjalizowanych portali dla swingersów, klubów i organizacji zrzeszających ludzi o podobnych im zainteresowaniach. Obecnie swingersi nie ograniczają się tylko do spotkań w klubach, lecz organizują również prywatne spotkania z przyjaciółmi i innymi osobami przedstawianymi im przez innych znajomych swingersów.


Kluby zrzeszające swingersów można znaleźć już w wielu krajach. Największa liczba oficjalnie działających organizacji zarejestrowana jest w Stanach Zjednoczonych.  Inne popularne kraje to Kanada, regiony Europejskie takie jak Anglia, Francja, Szwajcaria, Czechy, Niemcy. Ponadto bardzo szybko rośnie liczba klubów powstających w Południowej Afryce, Nowej Zelandii i Australii. Działające kluby i organizacje nie ograniczają się już tylko do organizowania imprez dla swingersów ale organizują również panele dyskusyjne, warsztaty, oraz udzielają swoim członkom informacji turystycznych.

Nasi partnerzy